Vitajte, môžete sa prihlásiť alebo vytvoriť účet.

Úvod » ALOE VERA PRODUKTY

Pre jej účinky ju mnohí nazývajú zázračnou. Regeneruje pokožku, pomáha pri hojení rán, upravuje trávenie, má protizápalové, ale aj antibakteriálne účinky, pôsobí vraj preventívne pri vzniku obličkových kameňov.

Aloe stimuluje liečebný proces a rast nových buniek, prečisťuje organizmus, pomáha vytvoriť biochemickú rovnováhu v celom tele, zvyšuje imunitu, pomáha odstraňovať bolesti hlavy, migrény, menštruačné bolesti, urýchľuje hojenie rán a podporujú revitalizáciu kože, čím spomaľujú jej starnutie, účinne pôsobí aj na pohybový systém. Pomáha aj pri civilizačných ochoreniach.

Je považovaná za najstaršiu liečivú rastlinu. Poznali ju už v starom Egypte, keď vraj Nefertite a Kleopatre pomáhala k zdraviu a kráse. Vysušené listy používali ako okrasný púder na tvár a dužinu pridávali do kúpeľa.

Pre jej výnimočné liečivé schopnosti je v rôznych kultúrach nazývaná mnohými prívlastkami ako rastlina nesmrteľnosti, rastlina života, zázrak púšte, prameň večnej mladosti, mlčiaca liečiteľka alebo zázračná aloa či doktor v kvetináči.

 

Vitamíny v nej obsiahnuté:
A – dôležitý pre oči, pokožku, vlasy, nechty, zuby, kosti
B1 – pre zdravé nervové tkanivo, správnu funkciou srdcového aj zažívacieho systému, nedostatok spôsobuje nechutenstvo, stratu energie, podráždenosť
B2 – pomáha vytvárať zdravú pokožku a väzivové tkanivo
B6 – proti starnutiu
B12 – bežne sa vyskytuje len v mastných a mliečnych výrobkoch, výskyt v rastlinnej podobe je vzácny a jeho nedostatok môže viesť k málokrvnosti a poruchám rastu
C – proti nachladnutiu, chrípke, dôležitý pre tvorbu kolagénu, regeneráciu tkanív, cievnych stien, kostí a chrupavky
E – pomáha pri raste tkanív a zachováva zdravú pokožku, pôsobí proti infekciám a respiračným poruchám

Minerálne látky: vápnik, chróm, horčík, mangán, zinok, sodík a draslík

 

 

V tejto kategórii nie sú žiadne produkty.