Vitajte, môžete sa prihlásiť alebo vytvoriť účet.

Úvod » PROPOLIS

Propolis je lepkavá, hnedá zmes rastlinného pôvodu, ktorú produkujú včely. Na rozdiel od včelieho vosku, ktorý sa používa na utesnenie väčších priestranstiev, je propolis všeobecne používaný pre menšie otvory. Plní tiež v úli antibakteriálnu úlohu.

Propolis sa používa ako antiseptikum už po stáročia. Staroveké kultúry - Egypťania - verili, že propolis a ďalšie včelie produkty majú schopnosť urýchliť hojenie rán, ako sú rezy, modriny a vredy. Štúdie zverejnená v júni 2008 dokázali, že propolis obsahuje látku zvanú artepillin C, ktorá má výrazné protizápalové účinky a pomáha pri hojení rán. Ďalšie štúdie ukázali, že je možné použiť propolis povrchovo ako krém na liečbu kožných zápalov.

Z tohto dôvodu je  propolis oveľa lepší ako multivitamínové tablety, ktoré majú zvyčajne podobné zložky, ale vo forme syntetickej.

Testy na zloženie propolisu ukazujú , že prináša nášmu telo 60 stopových prvkov, vrátane vápnika, horčíka, železa, zinku, oxid kremičitého, draslíka, fosforu a 16 aminokyselín. Obsahuje tiež vitamín A (karotén) a vitamíny B1, B2 a B3.

Výskumy uverejnené v roku 2004 zistili, že propolis obsahuje flavonoidy a polyfenoly, ktoré majú antioxidačné vlastnosti. Príjem potravy bohatej na antioxidanty, ako je propolis, je známy účinkami proti starnutiu. Antioxidanty sú potrebné v boji proti poškodeniu buniek spôsobené voľnými radikálmi, ak sa ponechajú bez zásahu.

 

Zobraziť:
Zoradiť podľa:
Propolisová tinktúra 20ml
Propolis je prírodná látka získaná z balzamov živicovej povahy, ktorú včely zbierajú z rôznyc..
Obľúbený
Porovnať
2,20€
Propolisová tinktúra 25ml
Využitie propolisovej tinktúry v praxi: Bolesť -  Propolis môžeme označiť za prírodný aspirí..
Obľúbený
Porovnať
2,50€
Propolisová tinktúra 50ml
Využitie propolisovej tinktúry v praxi: Bolesť -  Propolis môžeme označiť za prírodný aspirí..
Obľúbený
Porovnať
4,80€
Propolisová masť 30g
Propolisová masť  30g . Propolis patrí medzi prírodné látky sprospešným pôsobením na naše ..
Obľúbený
Porovnať
2,50€